Umów się na wizytę:

ul. Dereniowa 6
606 90 90 60
ul. Cybisa 6
787 787 444

Stomatologia Zachowawcza

Stomatologia zachowawcza to głównie leczenie próchnicy, polegające na usunięciu poprzez opracowanie, uszkodzonych tkanek zęba a następnie wypełnienie powstałego ubytku odpowiednim materiałem (kompozytowym lub szkłojonomerowym).

Jednak stomatologia zachowawcza to także np. bezpośrednie rekonstrukcje utraconych tkanek w wyniku urazu (złamania, ukruszenia) zęba.

Protetyka Estetyczna

Polega na uzupełnieniu braków w uzębieniu za pomocą osadzanych w jamie ustnej na stałe lub ruchomych prac protetycznych. Protetyka estetyczna oprócz przywrócenia prawidłowych funkcji, dodatkowo może naśladować bądź korygować naturalne uwarunkowania zębowe pacjenta.

Ponieważ stomatologia SYRENKA jest częścią spółki, w której skład wchodzą m.in. dwie pracownie protetyki stomatologicznej, mogą Państwo być pewni, że nasza oferta w tej kwestii jest najatrakcyjniejsza na rynku.

Implantologia

W Centrum Stomatologii Syrenka Dental oferujemy Państwu profesjonalne leczenie implantologiczne. Polega ono na uzupełnieniu braków zębowych za pomocą chirurgicznych wszczepów w kość pacjenta, dokładnie w miejsce utraconego zęba. Implant nazywamy potocznie „trzecim zębem”.

Jest on wykonany z tytanu – materiału obojętnego dla organizmu człowieka i może być doskonałym substytutem naturalnego korzenia zębowego.

Ortodoncja

Ortodoncja jest dziedziną stomatologii zajmującą się leczeniem wad zgryzu oraz różnego rodzaju wad rozwojowych w obrębie twarzowo-szczękowym. Lekarz ortodonta koryguje te niedoskonałości najczęściej za pomocą aparatów ortodontycznych.

Właściwa terapia polega na dobraniu odpowiedniego rodzaju aparatu w zależności od wady zgryzu pacjenta a następnie ustawienia zębów w prawidłowej relacji.

Nasza Oferta

Klinika w swojej ofercie posiada bogatą gamę zabiegów chirurgicznych i korygujących. Nasi specjaliści wybiorą najlepszą dla Ciebie terapię.

{{ activeC }}
 • Stomatologia Zachowawcza

 • Chirurgia Szczękowa

 • Endodoncja - leczenie kanałowe

 • Periodontologia

 • Protetyka Estetyczna

 • RTG zęba

 • Ortodoncja

 • Wybielanie zębów

 • Implantologia na Ursynowie

 • Zabiegi Profilaktyczne

Posiadamy wieloletnie doświadczenie w usługach protetycznych i każdemu z naszych klientów gwarantujemy pełne zadowolenie z ich efektów. Wykonujemy korony kompozytowe, pełnoceramiczne oraz korony na podbudowie np korony cyrkonowe. Ursynów jest siedzibą naszego Centrum Stomatologii Syrenka Dental i tutaj zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej bogatej oferty w dziedzinie protetyki stomatologicznej!

Korony cyrkonowe pokrywają całą widoczną część zęba. Wykonuje się je z dwutlenku cyrkonu, który potocznie nazywany jest cyrkonem. Jest to wysokiej jakości materiał, który stosowany jest powszechnie w różnych dziedzinach medycyny oraz np w mechanice precyzyjnej – wyróżnia się bardzo wysoką trwałością i wytrzymałością. Dwutlenek cyrkonu jest przy tym całkowicie biokompatybilny z organizmem człowieka, nie wywołuje alergii oraz nie wydziela żadnych szkodliwych związków, mogących mieć wpływ na ludzki organizm.

 

Cyrkon może być wykorzystany w celu wykonania takich uzupełnień protetycznych jak:

 • korony pełnocyrkonowe – wówczas są one wykonane w całości z jednego bloku cyrkonu, jednak tutaj minusem jest niższa przepuszczalność światła tego rodzaju koron

 • korony porcelanowe na cyrkonie – wtedy można uzyskać bardziej estetyczny efekt, ponieważ porcelana lepiej przepuszcza i bardziej naturalnie załamuje światło

 

Podobnie jak w przypadku koron ceramicznych, korona cyrkonowa może być zastosowana w sytuacji uszkodzeń i braków zębowych – przy rekonstrukcji zębów po leczeniu endodontycznym, w zabiegach implantologicznych, odbudowie zębów ukruszonych i startych. Polecane są one także w przypadku zębów zniszczonych, przebarwionych, które są nadmiernie obciążone zgryzowo. Prawidłowo wykonane korony tego rodzaju są w stanie w całości odtworzyć prawidłowe kształty łuków zębowych oraz ich funkcje.

 

Najważniejsze zalety koron cyrkonowych to między innymi:

 • brak konieczności stosowania metalu

 • wysoka wytrzymałość i trwałość

 • atrakcyjny kształt i kolor zębów

 • wysoka szczelność brzeżna

 • przystępna cena

 

W naszym gabinecie odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące wykonania koron cyrkonowych oraz dobierzemy takie rozwiązania, które będą dla Państwa idealne.

 

Centrum Stomatologii Syrenka Dental – korony cyrkonowe – Warszawa. Zachęcamy do umówienia się na wizytę!